Nagyértékű mezőgazdasági gépek védelmére szolgáló géptároló színek
Az agrárszektor bármely területét is nézzük (növénytermesztéstől, feldolgozás, állattartás, kiszolgáló funkciók, stb.), általános a nagyfokú gépesítettség. A sokszor igen nagy értéket képviselő munkagépek, speciális szerszámok, eszközök biztonságos, az időjárás viszontagságaitól védett helyen történő tárolása kardinális kérdés minden mezőgazdasági vállalkozás számára.
A legegyszerűbb épület a gépek, eszközök esőtől, hótól való megóvására az oldalfalak nélküli fedett szín, nagy teherbírású és tartós acél tartóvázzal, egyrétegű trapézlemezes tetőfedéssel. Fokozottabb védelmet és biztonságot nyújt a zárt csarnok, önhordó tető- és falburkolattal, hőszigetelés nélküli trapézlemezeléssel. Magasabb igény esetén kisebb vastagságú, hőszigetelt szendvicspaneles burkolat is alkalmazható, a csarnok belső terének nyári túlmelegedése és a téli elfagyások elkerülése érdekében.
Az oldalfal nélküli tároló épület alapvető feladata, hogy egy csapadéktól védett teret biztosítson az alatta elhelyezett anyagoknak, eszközöknek. Többnyire az ilyen épületekben levágott, kiszárított és kazlakba rendezett szálastakarmányt (széna, lucerna, lóhere,stb) vagy valamilyen mezőgazdasági gépet, gépeket (traktor, kombájn, stb) tárolnak.
Oldalfalak nélküli nyitott géptároló szín műszaki jellemzői
Keretállások közötti optimális távolság | 5-7 m |
Tető | nyeregtető, 7-15° |
Általános vállmagasság | 4-7 m |
Nyitott géptároló szín szerkezete, kialakítása
Az ilyen típusú épületek hosszirányban egymás után sorolt, főtartó keretállások sorozatából jön létre. A keretállások közötti optimális távolságot befolyásolhatja a tárolni kívánt anyag (kazal) vagy mezőgazdasági gép mérete.
Az acél főtartószerkezet lehet melegen hengerelt „I” tartós oszlop és „I” tartós gerenda. Ekkor tárolás szempontjából jól kihasználható a szabad belmagasság.
A rácsostartós tető- és/vagy falszerkezet súly- és költséghatékonyabb megoldást jelent, ám ez a szabad belmagasság csökkenésével jár.
Az épület globális merevségét a tetősíkban szélrácsok a falsíkban pedig andráskeresztek (jellemzően húzott pótátlós) biztosítják. Amennyiben a falban andráskereszt merevítő nem alkalmazható (pl.: ha gép közlekedik az oszlopok között), akkor az adott oszlopok között nyomatékbíró kapcsolatokkal merev keretet kell kialakítani.
Az épület tetőburkolata acél trapézlemez, amely a másodlagos teherhordó szerkezeti rendszerre (tetőszelemenek) fekszik fel.
Tároló épületek oszlopai közötti gépközlekedés esetén fokozottan vigyázni kell a főtartószerkezetek védelmére. Kerülni kell az esetleges ütközéseket.
Videó
Műszaki kérdése van, vagy árajánlatot szeretne?
Keresse mérnök kollégáinkat szakmai konzultációért!
Kapcsolat
Cím:
2365 Inárcs,
Szent György utca, hrsz. 12/0172.
Telefon:
+36 23 806 900
E-mail cím:
info@swedsteel.hu
További oldalaink
Ipari gyártó és raktárépületek
ipari csarnokok
Mezőgazdasági csarnoképületek
agrár csarnokok
Trapézlemezek
termékválaszték
Szendvicspanelek
termékválaszték
Szakmai tudástár
tudástár
nyomtatott anyagok
Adatvédelmi nyilatkozat
adatvédelmi nyilatkozat