Logisztikai csarnokok egyedi adottságokra
A logisztikai csarnoképület nagy alapterületű, akár több ezer vagy tízezer négyzetméter is lehet. Gyakran a rendelkezésre álló telekméret miatt nincs lehetőség az épület vízszintes befoglaló méreteit a kívánt módon megvalósítani. Ekkor az épület magassági méreteinek növelésével érhető el az igényelt raktározási térfogat.
A legfontosabb a hatékony anyagáramlási folyamat biztosítása, akár 25-50 dokkoló kapurendszerrel, robotizált vagy kézi targonca rendszerrel időjárástól függetlenül megőrizve a termékek és a csomagolás minőségét, esztétikáját. A termékek tárolási hőigényétől és tűzbiztonságától függően lehet hőszigetelt csarnok megfelelő típusú szendvicspanellel vagy akár a hűtőtárolást és hűtve mozgatást biztosító hűtőházi kivitel is.
A csarnokok belül vagy annak kiegészítő ún. fejépületeként szociális és irodaihelyiségek kerülnek kialakításra az igények szerinti méretben, minőségben és designban igazodva a vállalat cégkultúrájához és brandjéhez.
Könnyűszerkezetes logisztikai csarnokok műszaki jellemzői
Fesztávolság | 30-50 m |
Épülethossz | 100-200 m |
Vállmagasság | 7-12 m |
Tető | nyeregtető, 2-4°-os hajlásszöggel |
Dokkoló kapuk kamionok számára
Leggyakrabban az épület oldalfalában kialakított, a kamionok fogadására képes dokkoló kapurendszer létesítése, a belső anyagmozgatási és kiszolgálási útvonalakhoz és a külső kamion, teherautó forgalommal összehangoltan tervezve.
Ipari polcrendszernek teretadó nagy vállmagasság
Az ilyen típusú raktárépületekben az anyagok, termékek tárolása olyan ipari polcrendszereken történik, amelyek nagy épületbelmagasságot követelnek. Ebből kifolyólag jellemző a nagy vállmagasság, a széles belső fesztáv és hatékony helykihasználás.
Főtartószerkezeti elemek
A nagy szabad belmagasság biztosítása érdekében az épületek főtartógerendái nem lehetnek rácsostartós kialakításúak, a tervezett fesztáv függvényében melegen hengerelt vagy változó gerincmagassági hegesztett „I” szelvény javasolt.
Tetőszerkezet
Ha a fesztáv mérete túl nagy ahhoz, hogy nyeregtetős kialakítással készüljön a tető, akkor kisebb hajlásszögű (2-4 fokos) lapostetős lesz az épület. Ekkor teherhordó magasbordás trapézlemez kerül a főtartó gerendákra fektetve és arra készül el a „lágyfedéses” tetőrétegrend.
Burkolati rendszer és hőszigetelés
A raktározott termékek hőigényétől függően különböző típusú burkolati rendszer alkalmazható.
- Ha nincs hőszigetelt beltérre igény, akkor Z-C tetőszelemen– és falvázgerenda rendszeren helyezkedik el a trapézlemez tető- és falburkolat.
- Temperált vagy hőszigetelt épület esetén szendvicspanel a burkolati rendszer. A panelek lehetnek függőleges vagy vízszintes helyzetben szerelve. Vízszintes elhelyezés esetén nincs szükség falvázgerenda rendszerre. A különböző tűzvédelmi és hőtechnikai követelményekhez igazodva letérő vastagságú és hőszigetelő anyag (PUR-, PIRhab, kőzet-, vagy üveggyapot) töltetű panel alkalmazható.
- Hűtőházak esetén szintén szendvicspanel burkolati rendszer javasolt speciális méretezéssel, megfelelő típus kiválasztásával.
Videó
Műszaki kérdése van, vagy árajánlatot szeretne?
Keresse mérnök kollégáinkat szakmai konzultációért!
Kapcsolat
Cím:
2365 Inárcs,
Szent György utca, hrsz. 12/0172.
Telefon:
+36 23 806 900
E-mail cím:
info@swedsteel.hu
További oldalaink
Ipari gyártó és raktárépületek
ipari csarnokok
Mezőgazdasági csarnoképületek
agrár csarnokok
Trapézlemezek
termékválaszték
Szendvicspanelek
termékválaszték
Szakmai tudástár
tudástár
nyomtatott anyagok
Adatvédelmi nyilatkozat
adatvédelmi nyilatkozat